Výhody kúpy existujúceho občianskeho združenia

V prípade, ak sa venujete kultúrnym, spoločenským, dobrovoľníckym a iným prospešných aktivitám určite by ste mali pri svojej činnosti vystupovať ako občianske združenie. Nie len z pohľadu dôveryhodnosti v spolupráci s ostatnými združeniami a spolkami ale aj z právneho a účtovného hľadiska je občianske združenie tá najlepšia voľba pre vás. Existujúcemu občianskemu združeniu môže byť hneď pridelené IČO.

2% z dane

Najväčšou výhodou exitujúcich občianskych združení je, že na získanie 2% z dane musí byť občianske združenie založené viac ako jeden kalendárny rok pred podaním žiadosti o registráciu žiadateľov o 2% z dane. To znamená, že ak je združenie založené v marci 2014 môže najskôr podať registráciu žiadateľov o 2% z dane až v januári roku 2016.

Proces predaja občianskeho združenia

Proces registrácie občianskeho združenia býva neraz časovo veľmi náročný a spojený s kontrolou zo strany Ministerstva vnútra SR. V poslednom čase sa objavujú opakujúce sa prípady, kedy registrácia neprebehla kvôli cudzojazyčnému názvu občianskeho združenia ako aj pre ďalšie komplikácie. A preto Vám N&O Services ponúka už založené a registrované občianske združenie. Stačí, ak nám priblížite, akej činnosti sa chcete venovať, poskytnete nám informácie o vedúcich členoch združenia a my vám vytvoríme stanovy presne na mieru podľa vašich preferencii. Poradíme vám s výberom správneho názvu ako aj odporúčaných zameraniach a činnostiach združenia. Celý proces prepisu občianskeho združenia trvá približne 10 dní.

Cena za predaj občianskeho združenia

Cena za predaj existujúceho občianskeho združenia je 600€. Cena za predaj je konečná. Dodatočne nemusíte platiť už žiadne správne poplatky a my vám po prepise doručíme celú právnu dokumentáciu k vášmu novému združeniu. V prípade záujmu vám N&O Services môže poskytnúť aj sídlo a ďalšie výhody s tým spojené. Medzi naše doplnkové služby patrí aj registrácia na živnosti a poradenstvo pri žiadostiach do zoznamu žiadateľov o 2% dane ako aj služby spojené s komunikáciou a predkladaním žiadostí a dokumentov potrebných na získanie dotácii od štátu, ostatných neziskových organizácii a nadácii ako aj príspevkov z ostatných členských štátov a Európskej únie.